U župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Novom Sarajevu u subotu, 8. listopada održan je Koncert za rog i orgulje na kojemu su nastupili Asim Gadžo i Dario Vučić kojim je ujedno započeo ciklus koncerata „KoncertiDA“.
Riječi pozdrava na početku izrekao je maestro Vučić koji je u ime odsutnog župnik vlč. Dražena Kusture poželio dobrodošlicu svima te ukratko predstavio projekt KoncertiDA, kojega je on inicirao, a koji će se sastojati od mjesečnih koncerata svakoga osmog u mjesecu u 19:00 u župnoj crkvi u Novom Sarajevu i to od listopada do lipnja.

Na repertoaru se našlo pet kompozicija koje su napisane za rog i orgulje, a izvedena su djela: Camilla Saint-Saënsa, Bernharda Eduarda Müllera, Hans-Georga Burghardta i Pavilasa Syrrist-Gelgota.

Vrijedi napomenuti kako će se sljedeći koncert iz ciklusa KoncertiDA održati u utorak, 8. studenoga u 19:00 u crkvi Presvetog Trojstva u Novom Sarajevu te da će na njemu nastupiti: Katarina Kikić Marić, sopran, Jasmin Bašić, tenor i Dario Vučić na orguljama.

D. K., KT

Pratite nas: