U župi Presvetog Trojstva u Novom Sarajevu u srijedu, 8. studenoga s početkom u 19:00 održan je drugi koncert iz drugog ciklusa „KoncertiDA“ na kojemu su nastupili Emina Smolović na violini i Bakir Samardžić na orguljama.

Na početku je okupljenu publiku u župnoj crkvi, njih oko 50, u ime odsutnog župnika vlč. Dražena Kusture pozdravio član Župnog pastoralnog vijeća župe u Novom Sarajevu Dario Vučić.

Zatim su dvoje umjetnika izveli ukupno pet kompozicija među kojim su bila djela: Händela, Gounoda i Masseneta.

Bio je to ujedno drugi od planiranih devet koncerata u sezoni 2023./2024. Sljedeći, Adventski, planiran je za 8. prosinca, a projekt su podržali: Federalno ministarstvo kulture i sporta te JP BH Pošta dok su medijski pokrovitelji: Katolički tjedniki portal Nedjelja.ba.

D. K.

Pratite nas: