U petak, 16. veljače u župi Presvetog Trojstva u Novom Sarajevu započele su ovogodišnje „Korizmene tribine“ na temu „Molitva Očenaša“. Prvo izlaganje imao je vlč. Ljubo Zadrić, profesor na KBF-u u Sarajevu i suradnik u spomenutoj župi.

Vlč. Zadrić je najprije predvodio pobožnost Puta križa na kojoj je sudjelovalo oko 100 vjernika, a zatim je i slavio sv. misu u koncelebraciji sa župnikom vlč. Draženom Kustura, glasnogovornikom Vrhbosanske nadbiskupije. Poslije euharistijskog slavlja održao je prigodno predavanja na kojemu je bilo 30-ak župljana na temu: „Oče naš, koji jesi na nebesima, sveti se ime tvoje.“

U svom izlaganju najprije je napravio poveznicu između Dekaloga i molitve koju je Isus naučio moliti svoje učenike kazavši kako se identična struktura može pronaći u obje stvarnosti. Protumačio je pojam vjere u osobnog Boga kojega je Krist navijestio da bi u drugom dijelu teološki obrazložio pojam nebesa te svetosti. Pri tome je istaknuo kako pojedinci ne mogu Bogu ništa niti dodati ni oduzeti od njegove savršenosti, ali kako se vjernici mogu posvetiti. Na kraju je zaključio kako je molitva Očenaša važna za osobnu izgradnju i rast kako ljudski tako i vjernički te da ju treba promatrati poput abecede.

Po završetku predavanja prisutni su imali mogućnost postavljanja pitanja. Sljedeća tribina će se održati u petak, 23. veljače, a gost predavač bit će vlč. Mario Bernadić, dekan na sarajevskom Katoličkom bogoslovnom fakultetu koji će obraditi temu: „Oče naš, dođi kraljevstvo tvoje.“
D. K.

Pratite nas: